Wkładka do wózka to zazwyczaj kolorowy, miły w dotyku i przewiewny materiał, który układamy w wózku spacerowym. Dziecko siedząc na niej czuje się bardziej komfortowo, bo wkładka ma wiele zalet.

Producenci często łączą bawełnę z mięciutkim materiałem typu minky. Ten materiał jest bardzo przytulmy i sprawdzi się podczas chłodniejszych dni. Na lato lepsze będą delikatne materiały, zapewniające większy komfort nawet podczas drzemki.

Wkładki do wózka są najczęściej dopasowane do konkretnych modeli, można też uszyć taką wkładkę na miarę do wózka, który posiadamy.

Zalety wkładki do wózka

  • Dobra cyrkulacja powietrza – najlepsza na lato będzie wkładka z bambusa lub muślinu, a zimą welurowa będzie dodatkowym źródłem ciepła.
  • Efekt wizualny – piękna i kolorowa wkładka do wózka może odmienić każdy wózek. Wymieniając wkładkę zmieniamy cały styl wózka, możemy dopasować się do aktualnie panującej mody.
  • Higiena – dzieci w wózku spędzają wiele czasu, często podczas spaceru jedzą wiele przekąsek, a część z nich ląduje właśnie na wkładce. Dzięki łatwemu mocowaniu, można każdego dnia ściągnąć wkładkę i wyprać w pralce, by była gotowa do kolejnego spaceru.
  • Wkładka do wózka ma też pozytywny wpływ na pozycję dziecka, które dzięki niej siedzi stabilnie i nie zsuwa się ze śliskiego materiału, z którego zbudowany jest wózek.
  • Łatwy montaż – wkładki zakłada się do wózka intuicyjnie, często mają troczki, którymi przypinamy je do kierownicy na górze i rzepy dzięki którym wkładka trzyma się stabilnie.

Niektóre wkładki do łóżka są wyposażone w poduszeczki w kształcie motylka, dzięki której drzemka staje się jeszcze bardziej przyjemna.