Ich wybór jest ogromny – od różnej wielkości, średnicy i pojemności, bo tworzywo, z jakiego są wykonane, kolor, wysokość a nawet dodatkowe wyposażenie. Przydomowy basen coraz częściej można spotkać na polskich podwórkach i nic dziwnego – to świetna atrakcja i gwarancja ochłod w gorące dni.

Wielkość basenu

Wybierając taką konstrukcję trzeba kierować się w dużej mierze jej wielkością. Wielkie baseny o pojemności setek litrów wody sprawdzą się doskonale na większych przestrzeniach, w ogrodach i na podwórkach, gdzie jest sporo miejsca. Rozkładane i montowane są na cały sezon, a ze względu na ich gabaryty szybkie przeniesienie w inne miejsce jest bardzo utrudnione. Dlatego na małych przestrzeniach lepiej sprawdzi się mniejszy przydomowy basen mieszczący do 3-4 osób.

Cel przeznaczenia

Ważny jest również zakupu basenu. Jeśli ma służyć tylko do prywatnej ochłody w czasie parnego dnia albo wypoczynku z książką, opcja lekkiego dmuchanego basenu wzmacnianego metalową konstrukcją w zupełności wystarczy. Jednak gdy przydomowy basen bestway ma służyć celom towarzyskim lub do zabawy dla dzieci, lepiej wybrać mocniejsze modele z tworzywa sztucznego lub dmuchane z dodatkową powłoką zabezpieczającą.

Koszt zakupu

Jeśli basen będzie służył okazjonalnie a nie codziennie lub kilka razy w tygodniu, można pokusić się o zakup tańszego modelu z mniejszą pojemnością i wielkością. Z kolei jeżeli jego eksploatacja będzie częstsza, warto zainwestować dodatkowych kilkaset złotych i kupić model większy i wytrzymalszy, który posłuży nawet kilka długich lat.