Patrzysz na własny telefon i widzisz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, jakiego nie masz w swoich kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego bliskich przyjaciół. Oni również nie wiedzą, jaki to numer, więc postanawiasz pod niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, który próbuje cię naciągnąć na wybór bezsensownego towaru. Z pewnością pamiętasz tego rodzaju okoliczność, więc kolejnym razem pragnąłbyś jej się ustrzec, wiedząc, Co to za numer, bez konieczności dzwonienia. Zadziałaj tak, a ustrzeżesz się przed niefajnymi zdarzeniami.

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, by informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer telefonu należałby do jakichkolwiek oszustów, za jedno zadzwonienie trzeba by było uiścić sporą kwotę gotówki. Lepiej więc samodzielnie zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do wolnego okienka odpowiedniej strony internetowej. Jeśli właśnie tak uczynisz, sprawdzisz, jaki to numer, skąd on telefonuje oraz czy może być groźny. Mając informację, Co to za numer, na pewno trochę się uspokoisz.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać podejrzanych telefonów, skoro w każdej sytuacji da się zobaczyć, jaki to numer, a do tego odnaleźć go prędko, bezproblemowo i za darmo. Każdy powinien więc znać adres strony wirtualnej, z pomocą jakiej zobaczy, Co to za numer i oceni jego bezpieczeństwo.