Opony rolnicze charakteryzują się zwiększoną trwałością i zastosowaniem lepszych produktów. Dzięki temu można je bez kłopotów umieszczać w maszynach rolnych oraz mieć gwarancję, iż nie zawiodą wymagań danych rolników. Opony te są niezwykle przyczepne do podłoża, można zdecydować się zarówno na wersję radialną, jak również diagonalną. Głównym plusem oferowanych opon rolniczych jest ich solidna forma, jednak także nierozciągliwość. Można do tego dodać wytrzymałość na wszelkie dopuszczalne warunki powietrzne.

Jakość opon rolniczych

Dynamiczna obsługa, zniszczenie czy po prostu wykorzystanie produktu to najpopularniejsze przyczyny zmiany opon rolniczych. Zakup drugich to inwestycja na następnych parę lat jeżeli zostaną dobrane dobrze oraz dobrze dostosowane do typu traktora i jego obsługi. Rodzaje znajdujące się w tejże klasyfikacji różnią się od siebie przede wszystkim ceną którą należy za nie uiścić. Jej wielkość w znacznej mierze zależy od tworzywa z którego została zrobiona, kraju produkcji. Wpływ na cenę mają też specjalne usługi jakimi taka opona może być otoczona, np. serwis posprzedażowy. Opony do Ursus C 360

Opony rolnicze – na co należałoby zwrócić uwagę?

Przy zakupie opon rolniczych należy zwrócić uwagę na parę niezwykle ważnych parametrów – pomiędzy innymi indeksy wytrzymałości i szybkości, forma opon, wzór bieżnika. Dobry wybór ogumienia pozwala zmaksymalizować skuteczność pracy maszyny, komfort wykorzystywania i ograniczy możliwości na wszystkie usterki pochodzące z nieodpowiedniego doboru przy zakupie opon rolniczych. Niestety, pośród części rolników jest przeświadczenie, iż nie warto jest inwestować w doskonałej klasy ogumienie. Prawda jest natomiast taka, iż oszczędny klient płaci podwójnie.