Czasem to nasz telefon dzwoni, a my wcale nie mamy ochoty go odbierać. Spotyka nas to najczęściej, gdy nie wiemy, kto do nas telefonuje. W takich sytuacjach z pomocą wychodzi do nas samych Wyszukiwarka numerów telefonu, na jakiej stronę powinniśmy jedynie zaglądnąć, aby zrobić użytek z takiej wyszukiwarki. Ona zawsze powie swojemu odbiorcy, kto może być właścicielem konkretnego numeru.

Jeśli zatem dość regularnie otrzymujemy takie dziwne połączenia, już w tej chwili musimy znaleźć dla siebie praktyczną stronę szukającą i zapisać sobie nazwę jej portalu. Mierzmy w wyszukiwarkę znaną, jaka była już przetestowana przez innych użytkowników i jakiej całkowicie zaufamy. Jej adres możemy zanotować sobie na pulpicie, aby potem zaglądać na niego w chwilach, w których zatelefonuje na komórkę obca osoba, której numer telefonu ujrzymy pierwszy raz. Wtedy powinniśmy jedynie wpisać go w wolne pole, jakie posiada każda Wyszukiwarka numerów telefonu, aby później zobaczyć, do kogo tak właściwie ten numer należy. Całkiem szybko uzyskamy więc rozwiązanie na swoje zapytanie i sami stwierdzimy, czy powinniśmy odebrać komórkę.

Pewne portale wirtualne mogą rzeczywiście ułatwić nasze całe życie, dlatego musimy bezapelacyjnie je wyszukiwać i lepiej się z tymi stronami zapoznawać. Jeśli później zaczniemy robić użytek z wszystkiego, co one nam oferują, prędzej i sprawniej ze wszystkim sobie poradzimy.