Czasem nasz telefon dzwoni, a my wcale nie mamy ochoty go podnieść. Spotyka nas to najczęściej, gdy nie wiemy, jaka osoba do nas dzwoni. W takich chwilach z pomocą wychodzi do nas samych Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę powinniśmy jedynie wejść, by zrobić użytek z takiej wyszukiwarki. To ona zawsze pokaże swojemu odbiorcy, kto jest posiadaczem konkretnego numeru telefonu.

Jeśli więc całkiem często otrzymujemy takie głuche telefony, właśnie teraz musimy znaleźć dla siebie właściwą stronę szukającą oraz zapisać sobie adres jej witryny. Celujmy w wyszukiwarkę znaną, jaka została wcześniej przetestowana przez innych internautów i jakiej w pełni uwierzymy. Jej adres powinniśmy zanotować sobie na pulpicie, by potem zaglądać na portal w momentach, gdy zatelefonuje na komórkę obca osoba, której numer telefonu ujrzymy po raz pierwszy. Wtedy powinniśmy tylko wpisać ten numer w wolne pole, jakie ma każda Wyszukiwarka numerów telefonu, aby później zobaczyć, do której osoby tak właściwie wybrany numer przynależy. Całkiem szybko zdobędziemy więc odpowiedź na nurtujące nas pytanie i sami stwierdzimy, czy powinniśmy podnieść telefon.

Pewne strony internetowe są w stanie rzeczywiście uprościć nam funkcjonowanie, więc powinniśmy bezapelacyjnie je odkrywać oraz lepiej się z nimi zapoznawać. Jeżeli potem zaczniemy robić użytek z tego, co one nam udostępniają, prędzej i sprawniej ze wszystkim sobie damy radę.