Z punktu widzenia katolika, każdy różaniec – niezależnie od własnej formy – jest istotnym narzędziem modlitewnym. Tymczasem jeśli jest on po raz pierwszy przekazany dziecku, musi on mieć pewne właściwości. Wiążą się one przede wszystkim z jego odcieniem, jednak również formą. Z doborem różańca komunijnego dla chłopca nie winno być kłopotu. Odpowiednio, jeżeli jest on barwy białej czy po prostu czarnej. Oraz chociaż dużo przewodników zaznacza, iż winien on mieć barwę czarną, to natomiast białe różańce – ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – także są jak najbardziej przydatne.

Gdzie oraz jaki różaniec komunijny kupować?

Obecnie różaniec można kupować w najzwyklejszym sklepie z dewocjonaliami. Najtańsze kosztują choćby mniej, aniżeli 10 zł. Dzisiaj można natomiast wybierać spośród niezwykle rozmaitych modeli różańców. Robione są one z plastiku, drzewa, krysztalików, kamieni oraz pozostałych produktów. Drobinki różańca mogą się pomiędzy sobą różnić wyglądem oraz odcieniem. To wszystko powoduje, iż na tak wyjątkową okoliczność, jaką jest I Komunia Św. można kupować rzeczywiście niecodzienny, chociaż niekoniecznie drogi różaniec. Dzięki temu będzie on też silniej utrwalał ów wyjątkowy dzień.

Rodzajów jest mnóstwo

Dobór jest skomplikowany. Różańce są w tak wielu odmianach, iż rzeczywiście trudno się zadecydować. Jaki zatem winien być odpowiedni różaniec komunijny ?Przede wszystkim zrobiony z produktów doskonałej klasy. Poszukujmy dobrych wytwórców. Jeżeli pragniemy, aby prezent ów wzbudzał nostalgię za kilkadziesiąt lat, nie decydujmy się na chińszczyznę. Same artykuły, z jakich różaniec będzie zrobiony (drewno, tworzywo sztuczne, stal, perły), schodzą na dalszy plan.