W jeszcze większej ilości biur odchodzi się od ścisłego dress code’u. Odzież męska rodzaju smart casual wypiera gustowne stroje, krawaty oraz białe koszule. Praca w mniej oficjalnym ubiorze jest niewątpliwie wygodniejsza, co przemieszcza się na efektywność ludzi oraz atmosferę. Natomiast nie każda dziedzina może pozwalać sobie na swobodny dress code. Finansiści, bankowcy, adwokaci lub pracownicy większych stanowisk powinni wyglądać dobrze. Jeżeli mają kontakt z klientem, ich wygląd musi także budzić zaufanie. Należałoby wiedzieć, jaka odzież męska jest w modzie.

Postaw na odbijające odcienie

Pomimo iż w tymże czasie markowa odzież męska łączona jest w stylizacje total look, to jeżeli jesteś wysoki oraz szczupły, unikaj ubierania się od stóp do głów w jednym odcieniu. Postaw właściwie na bardzo oddzielające górę od dołu kontrasty – zarówno w odcieniach, jak również kształtach. Na przykład odcień czarny mieszaj z białym lub złotym – czarne kurtki męskie motocyklowe dobrze pasują do jasnych spodni z dziurami. Kieruj się modowymi inspiracjami, jakie odnajdziesz w sieci. Styliści proponują, by wysoki mężczyzna w kwestii mody przestawił się z myślenia horyzontalnego na wertykalny. Marynarka męska casual i koszula jeansowa, jako że są dłuższe od typowych, doskonale leżą na wysokich ramionach oraz szczupłych sylwetkach. Z drugiej strony bezpiecznie będzie postawić na granatowe spodnie oraz bluzę w kolorze khaki.

Zobacz ubrania we własnej szafie

To niewątpliwie najlepszy sposób, w wypadku kiedy już masz odzież sportową. Po prostu zajrzyj do własnej szafy oraz zobacz, jakiego wymiaru są twoje ubrania sportowe. Pamiętaj, iż rozmiarówki największych firm są do siebie niezwykle podobne. Jeżeli masz ustalony wymiar odzieży od jednego wytwórcy, to z niezwykle dużym prawdopodobieństwem ów sam wymiar u odmiennego producenta będzie również dobry.