Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje obca kombinacja liczb. Zwykle w takich momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro w końcu nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam, co to za numer i do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon przyjaciela, który chce naszej pomocy.