Jeśli nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno zrobić, bo nieznany jest nam numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy sygnał nierzadko zostaje przerwana. Możemy jednak w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne strony internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy więc na taką stronę, a potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Czyńmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.