Ogrodnictwo, czyli po polsku ogrodnictwo, to świetny sposób na relaks i poprawę atrakcyjności domu. Nie wspominając o tym, że jest to świetny trening! Jeśli myślisz o założeniu ogrodu, oto kilka korzyści z ogrodnictwa, które mogą Cię przekonać.

Ogrodnictwo jest dobre dla twojego zdrowia

Ogrodnictwo to świetny sposób, aby uzyskać trochę ćwiczeń. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), dorośli powinni dostać co najmniej 150 minut umiarkowanej intensywności aktywności aerobowej lub 75 minut energicznej intensywności aktywności aerobowej tygodniowo. Ogrodnictwo spełnia te wymagania – i jeszcze trochę! CDC ma nawet całą stronę poświęconą korzyściom zdrowotnym płynącym z uprawiania ogrodu.

Poza tym, że jest to świetny trening, ogrodnictwo może również pomóc w zmniejszeniu stresu, niepokoju i depresji. Badanie opublikowane w Journal of Health Psychology wykazało, że ludzie, którzy uprawiają ogród, mają niższy poziom hormonu stresu – kortyzolu niż ci, którzy tego nie robią. Inne badanie, opublikowane w Frontiers in Psychology, wykazało, że ogrodnictwo może być skuteczniejsze niż leki w zmniejszaniu objawów depresji.

Ogrodnictwo pozwala zaoszczędzić pieniądze

Jeśli kochasz gotować, ogrodnictwo może zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunku za zakupy spożywcze. Uprawa własnych owoców i warzyw to świetny sposób na uzyskanie świeżych produktów bez konieczności płacenia cen w supermarketach. Co więcej, domowe owoce i warzywa mają tendencję do smakowania lepiej niż ich odpowiedniki kupione w sklepie, ponieważ są zbierane w szczytowym okresie dojrzałości.  Centrum ogrodnicze tarnów