Zwane również łysieniem typu męskiego, łysienie androgenowe jest stanem, który dotyka miliony mężczyzn na całym świecie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją rzeczy, które można zrobić, aby zatrzymać postęp tego stanu, a nawet odzyskać niektóre z utraconych włosów. Jak powstrzymać łysienie androgenowe?

1. Zidentyfikuj przyczynę

Łysienie androgenowe jest spowodowane połączeniem dziedziczności i hormonów. Jeśli twój ojciec lub dziadek był łysy, masz większe szanse na rozwój tego schorzenia. Dodatkowo, testosteron odgrywa rolę w utracie włosów; gdy poziom tego hormonu jest wysoki, może prowadzić do przerzedzenia włosów i ostatecznie do łysienia.

2. Porozmawiaj z lekarzem o Minoxidilu

Minoksydyl to lek, który jest dostępny bez recepty i na receptę. Wykazano jego skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego, choć nie jest jasne, jak dokładnie działa. Twój lekarz może pomóc Ci ustalić, czy minoksydyl jest dla Ciebie odpowiedni i jaką moc powinieneś stosować.

3. Spróbuj terapii laserem niskopoziomowym

Terapia laserem niskopoziomowym (LLLT) jest rodzajem leczenia, które wykorzystuje lasery do stymulowania wzrostu nowych komórek włosów. Wykazano, że LLLT jest skuteczna w leczeniu łysienia androgenowego, choć nie jest jasne, jak dokładnie działa. Możesz porozmawiać ze swoim lekarzem o tym, czy LLLT jest dla Ciebie odpowiedni i gdzie znaleźć renomowanego dostawcę w Twojej okolicy.

Łysienie androgenowe to skomplikowany stan, w którym nie ma łatwego rozwiązania. Jeśli jednak martwi Cię utrata włosów, są rzeczy, które możesz zrobić, aby zatrzymać postęp choroby, a nawet odzyskać część utraconych włosów. Porozmawiaj z lekarzem o minoksydylu i terapii laserem niskopoziomowym; te zabiegi okazały się skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego, choć nie jest jasne, jak dokładnie działają. Z cierpliwością i wytrwałością możesz odzyskać kontrolę nad swoimi włosami i pewność siebie.